Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 00:00

Česi chcú zvýšiť maximálnu rýchlosť na diaľniciach na 140

Česi chcú zvýšiť maximálnu rýchlosť na diaľniciach na 140
Zdroj: Reuters

Spolu so sprísnením sankcií za závažnejšie dopravné priestupky sa do chystanej zmeny českého zákona o pozemných komunikáciách dostal návrh na zvýšenie maximálnej rýchlosti na vybraných úsekoch diaľnic na 140 kilometrov za hodinu. Celkovo má ísť až o stovky kilometrov. Nápadom sa minister dopravy Dan Ťok inšpiroval v Rakúsku. Technické parametre pre zvýšenie povolenej rýchlosti nad terajšie 130-kilometrové maximum však spĺňa len niekoľko úsekov českých diaľnic.

„O zvýšení sa dá uvažovať na rovných diaľničných úsekoch, ktoré nevedú zložitým terénom. Ide teda napríklad o D1 z Lipníka až po Klimkovice, o D2 od Chrlic smerom k hranici so Slovenskom, D5 od Plzne k nemeckej hranici alebo o D11 v úseku Jirny – Hradec Králové,“ povedal hovorca Riaditeľstva ciest a diaľnic Jan Studecký. Uvedených približne 250 kilometrov diaľnic zatiaľ nepredstavuje žiadny oficiálny zoznam a nie je ani

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.