Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 00:00

Zima zdražuje diesel. Na cene dobieha benzín

Zvýšené zásoby benzínu, jeho nízka spotreba a ročné obdobie nahrávajúce nafte spôsobujú, že obe komodity sú na čerpacích staniciach za takmer rovnakú cenu.

Zima zdražuje diesel. Na cene dobieha benzín
Zdroj: Dreamstime

Chladné počasie a leto s dovolenkami v nedohľadne spôsobujú, že spotreba benzínu býva na úvod roka zvyčajne podpriemerná.

Naopak, teploty pod nulou spôsobujú zvýšené ceny dieslu a vykurovacích olejov, po ktorých ľudia siahajú počas tohto obdobia o čosi častejšie.

To spôsobuje zaujímavý jav. Konkrétne to, že ceny jedného i druhého paliva sú na slovenských čerpacích staniciach takmer identické.


Okrem sezóny aj priveľa zásob

Cenové približovanie nafty a benzínu tento rok spôsobujú okrem dátumu v kalendári aj vysoké zásoby benzínu, ktoré úzko súvisia na svetových trhoch s ropou. Liter benzínu stojí u nás podľa Štatistického úradu 1,23 eura.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.