Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 11:12

Poľsko a Maďarsko koncom vlaňajška pokračovali v silnom hospodárskom raste

V Maďarsku rast zrýchlil zo 4,9 percenta v treťom štvrťroku a dosiahol najprudšie tempo rastu od roku 2004.

Poľsko a Maďarsko koncom vlaňajška pokračovali v silnom hospodárskom raste
Zdroj: Reuters

Poľsko a Maďarsko v minulom štvrtom štvrťroku pokračovali v silnom hospodárskom raste. V Poľsku sa hrubý domáci produkt (HDP) medziročne zvýšil o 4,9 percenta a v Maďarsku dokonca o päť percent. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré dnes zverejnili miestne štatistické úrady.

Hospodársky rast v Poľsku mierne spomalil z 5,1 percenta v treťom kvartáli. Prekonal však očakávania analytikov, ktorí ho podľa prieskumu agentúry Reuters odhadovali na 4,8 percenta.

​V Maďarsku rast zrýchlil zo 4,9 percenta v treťom štvrťroku a dosiahol najprudšie tempo rastu od roku 2004. Analytici pritom predpovedali spomalenie rastu na 4,5 percenta.

Český štatistický úrad zverejní predbežný odhad vývoja českého HDP za štvrtý štvrťrok v piatok. Podľa odhadov analytikov oslovených ČTK by mal medziročný rast dosiahnuť 2,4 percenta, teda rovnakého tempa ako v treťom kvartáli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.