Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

Křetínský a Tkáč majú vstupnú kartu k Metru

Akcionári obchodnej siete sú s výsledkami firmy nespokojní, čo hrá v prospech česko-slovenskej dvojice.

Křetínský a Tkáč majú vstupnú kartu k Metru
Zdroj: Reuters

Štvrtú najväčšiu maloobchodnú firmu v Európe dnes čaká valné zhromaždenie, ktoré môže byť kľúčové pre jej budúcnosť. Metro AG nie je aktuálne v dobrej kondícií a finančnému stavu spoločnosti nepomohlo ani rozdelenie na dve firmy. Práve v tomto období posilňuje v Metre svoj vplyv česko-slovenská investorská dvojica Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Cez firmu EP Global Commerce vlastnia už takmer 10,9 percenta akcií Metra a cez opčné kontrakty ovládajú 20,59 percenta hlasovacích práv.

Napriek tomu dnes do Düsseldorfu nepocestujú. „Pán Křetínský sa na valnom zhromaždení nezúčastní,“ potvrdil pre HN Daniel Častvaj, hovorca Křetínského Energetického a priemyselného holdingu. „Žiadne rozhodnutia ohľadne ďalšieho postupu ešte nepadli. Nechávame všetky možnosti otvorené,“ dodal s tým, že svoje plány s Metrom zverejňovať nebudú.

Agresívny postup
Už dlhšie sa hovorí, že česko-slovenská dvojica plánuje prevziať kontrolu nad nemeckou spoločnosťou. Špekulácie o celkovom prevzatí sa obja

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.