Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 00:00

V Česku zaistili ďalšie poľské mäso

Mäso z Poľska
Zdroj: yahoo.com

Kauza poľského hovädzieho mäsa ešte nestihla doznieť a naši českí susedia už čelia ďalším znepokojivým správam. Česká Štátna veterinárna správa vo štvrtok na svojom webe informovala, že na dvoch miestach na Morave zachytila celkovo 320 kilogramov problematického bravčového a hydinového mäsa.

Mäso bez označenia
V prvom prípade veterinárni inšpektori v Olomouckom kraji pri spoločnej kontrole s colníkmi zastavili dodávku s poľskou poznávacou značkou. Vodič v nej prepravoval 240 kilogramov označeného hydinového mäsa od poľského výrobcu a ďalších 20 kilogramov bravčového mäsa bez označenia a sprievodnej dokumentácie. Vnútorná plocha vozidla nespĺňala požiadavky na prepravu potravín živočíšneho pôvodu. Podlaha aj steny prepravného priestoru boli špinavé

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.