Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2019, 00:00

Briti tvrdia, že riziká zariadení Huawei sa dajú obmedziť

Briti tvrdia, že riziká zariadení Huawei sa dajú obmedziť
Zdroj: Reuters

Britské národné stredisko kybernetickej bezpečnosti došlo k záveru, že sa dajú obmedziť bezpečnostné riziká pri používaní zariadení čínskej firmy Huawei pre mobilné siete piatej generácie s označením 5G. Informoval o tom denník Financial Times s odvolaním sa na dva anonymné zdroje oboznámené so závermi britského národného strediska kybernetickej bezpečnosti. Niektoré krajiny vrátane USA či Austrálie už firmu Huawei vylúčili z budovania mobilných sietí novej generácie pre obavy z narušenia bezpečnosti.

Otázka postoja
Denník Financial Times s odvolaním sa na zdroje napísal, že rozhodnutie britského strediska pre kybernetickú bezpečnosť môže v tomto smere ovplyvniť rozhodovanie ďalších krajín. Európske štáty nie sú v prístupe k obmedzeniam firmy Huawei jednotné. USA, ktoré od minulého roku vedú s Čínou obchodnú vojnu vzájomným zavádzaním ciel, varujú, že firma Huawei môže byť napojená na čínske tajné služb

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.