Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 00:00

Penta podporila české Aero Vodochody

Najväčšia letecká spoločnosť v Českej republike má veľké plány s výrobou nového modelu. No kvôli nízkym tržbám ho nezvládne sama zafinancovať.

Penta podporila české Aero Vodochody

Najväčší český letecký podnik a významný dodávateľ pre svetových hráčov. Aj takto by sme mohli charakterizovať spoločnosť Aero Vodochody, ktorá sa len nedávno pochválila novým modelom lietadla s označením L-39 Albatros.


Nákladný výskum a vývoj, absencia objednávok a strata niektorých odberateľov však spoločnosti spôsobili finančné problémy. S nimi však Penta, ktorá je ich vlastníkom, počítala. „Je to pre nás očakávaný krok, keďže od začiatku sme vedeli, že vývoj nového lietadla bude finančne veľmi nákladný, rádovo v desiatkach miliónov eur. S investičnými injekciami sme teda počítali už v okamihu, keď Penta schválila dlhodobú stratégiu rozvoja Aero Vodochody,“ informoval hovorca spoločnosti Penta Gabriel Tóth. Výšku pomoci odmietol komunikovať. Podľa informácií českých Hospodárskych novín by mala byť finančná pomoc vo výške 400 miliónov čes

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.