Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00

Firmy zanedbávajú znižovanie emisií, aj keď ich ohrozujú

Firmy zanedbávajú znižovanie emisií, aj keď ich ohrozujú
Zdroj: Unilever

Hoci väčšina európskych podnikov priznáva, že klimatické zmeny sa ich biznisu dotknú, 53 percent z nich nemá stanovené žiadne ciele, ako znížiť svoje emisie. Vyplýva to zo správy neziskovej organizácie CDP. Zároveň je však 76 európskych firiem, ktoré sú v tomto ohľade svetovými priekopníkmi, napríklad výrobca kozmetiky L'Oréal.

Nezisková organizácia CDP vo svojej výročnej správe analyzovala prístup 859 európskych firiem k životnému prostrediu. Viac ako polovica z nich nemá doteraz stanovené ciele pre emisie, ktoré produkujú. A tretina tých, ktoré ich majú, neplánujú ďalej ako do roku 2025.

Finančná motivácia
Súčasne 76 spoločností z Európy však ide celosvetovo príkladom. Sú medzi nimi také mená ako L'Oréal, Unilever, Bayer a ING. Pochvalu od C

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.