Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Volkswagen pozná cenu Trumpových ciel. Dve a pol miliardy

Tarify na automobily by sa dotkli aj bratislavskej výroby. Z nej putuje do USA každé piate vozidlo.

Automobilka Volkswagen
Zdroj: Reuters

Dva a pol miliardy. To je suma, o ktorú by podľa odhadov analytikov londýnskej Evercore ISI prišiel ročne koncern Volkswagen po uvalení ciel na európske automobily. Podľa Herberta Diessa sú odhady pri najhoršom variante veľmi presné. „Znova sa tým celá situácia vyostruje. Škoda, že tento problém nemôžeme vyriešiť my v automobilovom priemysle. Ide skôr o vyjednávanie medzi Európou a Spojenými štátmi,“ uviedol šéf koncernu pre Financial Times.

Opätovné strašenie Trumpovými clami vyľakalo všetkých európskych výrobcov. Tí už mesiace s napätím čakajú na analýzu ministerstva obchodu, ktorú si dal Biely dom vypracovať. Trump má teraz necelé tri mesiace na to, aby odporúčanie prijal, či odmietol.

Clá ublížia aj slovenskému priemyslu
Otvorenie otázky zvýšenia ciel Donalda Trumpa prekvapilo všetky automobilky i hospodárstva, ktoré od segmentu viac alebo menej závisia. Zvýšenie ciel by najviac zasiahlo nemeckú ekonomiku, ktorá je s 12-percentným podielom š

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.