Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2019, 00:00

Trump brzdí. S clami na čínsky tovar počká

Trojmesačné prímerie medzi Spojenými štátmi a Čínou sa predlžuje na neurčito. Ázijské a európske akcie silnejú, Wall Street je opatrnejšia.

Trump brzdí. S clami na čínsky tovar počká
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump opäť využil svoj obľúbený komunikačný kanál – Twitter. Tentoraz však odovzdal svetu pozitívnu informáciu. Oclenie čínskeho tovaru v hodnote 200 miliárd, čo je asi 40 percent celkového čínskeho exportu na americký trh, sa nateraz odkladá. „S potešením chcem oznámiť, že Spojené štáty urobili v obchodných rokovaniach s Čínou výrazný pokrok vo významných štrukturálnych otázkach,“ zaznelo na sociálnej sieti. Dobré správy spozorovali aj finančné trhy, ktoré zareagovali najvyšším rastom za posledné mesiace.

Naposledy skončené kolo rokovaní s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom trvajúce šesť dní totiž prinieslo vytúžené ovocie. Prezident Spojených štátov ho označil za veľmi produktívne a už čoskoro by sa táto kapitola mala definitívne uzavrieť. Konkrétny termín však stále známy nie je. Svedkom rozhodnutia bude floridský rezort Mar-a-Lago, kde sa obaja lídri na konci marca op

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.