Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2019, 10:12

Najbohatším človekom sveta je šéf Amazonu Bezos, do prvej stovky sa dostal aj Čech

Celosvetový počet dolárových miliardárov sa v dôsledku minuloročného poklesu na akciových trhoch znížil.

Najbohatším človekom sveta je šéf Amazonu Bezos, do prvej stovky sa dostal aj Čech
Zdroj: Reuters

Najbohatším človekom sveta zostáva druhý rok po sebe zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, ktorého majetok sa medziročne zvýšil o pätinu na 147 miliárd dolárov (129 miliárd eur).

Vyplýva to z tohtoročného rebríčka čínskeho portálu Hurun. Do prvej stovky najbohatších ľudí sveta sa tento rok podľa portálu dostal aj český podnikateľ Petr Kellner.

Kellnerov majetok podľa Hurun oproti predchádzajúcemu roku stúpol o 17 percent na 14 miliárd dolárov (12 miliárd eur). Kellner, ktorý je majiteľom investičnej skupiny PPF, sa tak v rebríčku umiestnil na 88. až 99. pozícii.

Druhým najbohatším človekom sveta je podľa rebríčka zakladateľ softvérovej spoločnosti Microsoft Bill Gates, ktorý odsunul na tretiu priečku investora Warrena Buffetta.

Gatesov majetok stúpol o sedem percent na 96 miliárd dolárov, zatiaľ čo Buffettovo imanie sa znížilo o 14 percent na 88 miliárd dolárov. Údaje o hodnote majetku sú k 31. januáru, upozorňuje Hurun.

Celosvetový počet dolárových miliardárov sa podľa portálu v dôsledku minuloročného poklesu na akciových trhoch znížil o 224 na 2470 osôb. Najväčší počet milionárov má Čína, za ktorou nasledujú Spojené štáty, Nemecko, Británia a India.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.