Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 00:00

Gap sa rozdelí na dve firmy

Módna značka zápasí so stagnáciou predaja, no je nútená zavrieť 130 obchodov.

Gap sa rozdelí na dve firmy
Zdroj: REUTERS

Americká módna spoločnosť Gap oznámila, že sa rozdelí na dve spoločnosti. Jednu z nich bude tvoriť spoločnosť Old Navy a ostatné značky – Banana republic, Athlety a Hill City – vytvoria spoločnosť NewCo. Podľa spoločnosti je dôvodom rozdelenia to, aby sa Old Navy ako najsilnejšia značka skupiny mohla rozširovať samostatne. Značky presunuté do novovzniknutého NewCo by mohli ročne prinášať až deväť miliárd dolárov tržieb. „Myslíme si, že najlepší spôsob, ako spoločne rásť a uspokojovať rozvíjajúce sa potreby našich zákazníkov, je umožniť im, aby značky mali osobitne na mieru šité stratégie,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Art Peck pre CNN. Ten bude viesť druhú časť NewCo a Old Navy bude riadiť Soni Syngalová.


Rozdelenie prebehne v roku 2020. Jeho dôvodom však môže byť aj pokles cien akcií. Tie len v minulom roku poklesli o 24 percent a v priebehu piatich rokov až o 31 percent. V roku 2018 dosiahli obchody Old Naves polovicu tržieb skupiny a celkové výnosy sa pohybovali vo výške osem miliárd dolárov.


„Old Navy naďalej prekonáva značku Gap, ktorá bola založená v roku 1969 a je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich veľkých značiek odevov,“ povedala Christina Broni, analytička ratingovej agentúry Moody´s. Gap bola najdôležitejšou

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.