Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyVo vnútroštátnej autobusovej doprave zrejme dôjde k preskupovaniu síl. Šéf RegioJetu Radim Jančura totiž rokuje s vedením spoločnosti BlaBlaBus o spolupráci.
„Je to normálne rokovanie o spolupráci s budúcim partnerom,“ potvrdil rokovania pre HN Jančura. Podľa jeho slov pre český portál Zdopravy „nepôjde o žiadne premaľovanie našich autobusov, ale o skutočnú spoluprácu“.
Narážal tak na fakt, že pred dvomi rokmi sa RegioJet pokúšal rozvinúť spoluprácu s FlixBusom, ale nakoniec sa nedohodli. Podľa slov Jančuru si FlixBus kládol neprimerané podmienky.
„Nový model spolupráce medzi RegioJetom a BlaBlaBusom by mohol RegioJetu pomôcť v konkurenčnom boji s FlixBusom BlaBlaBus má totiž skúsenosti zo zahraničných trhov v oblasti prepravy a tiež sa chystá nasadiť agresívnu odplatnú politiku proti FlixBusu,“ argumentuje analytička Finlordu Eva Mahdalová.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Denný prehľad správ emailom
Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.
Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.