Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 00:00

Poliaci sťahovali naše mäso z pultov

Zatiaľ nie je jasné, aký typ salmonely objavili poľské kontroly v slovenských kurčatách. Pre istotu ich však stiahli z trhu.

Poliaci sťahovali naše mäso z pultov
Zdroj: Reuters

Mäso obsahujúce baktérie salmonely na pultoch obchodov. Za posledný mesiac sa tento scenár opakoval pomerne často. Na problémové mäso poľského pôvodu väčšinou upozorňovalo susedné Česko. Časť mäsa z problémovej šarže sa pritom nedávno dostala aj k nám.


Tentoraz sa však karta obrátila a baktérie salmonely sa našli v chladenom kuracom mäse slovenského pôvodu. Prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny RASFF na to upozornilo práve Poľsko. Tu bolo mäso spracúvané a vyviezli sme ho aj do Francúzska či Rumunska.


Poliaci cez systém informovali aj o tom, že hydinové mäso stiahli z trhu. Podľa šéfa Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozefa Bíreša však takýto postup nebol nutný. „Nie je dôvod sťahovať tovar z trhu. Stačí spotrebiteľov informovať, že má ísť na tepelné opracovanie,“ hovorí.


Salmonelu na prvý pohľad nevidieť
Ak sa v mäse nachádza baktéria salmonely, na prvý pohľad to nie je zrejmé. Baktéria vzniká ešte pri samotnom spracúvaní mäsa na bitúnku. „Salmonela je takzvaný parameter hygieny výroby a spracovania mäsa,“ vysvetlil Bíreš. Podľa jeho slov musí mať každá prevádzka bitúnku hygienické steny aj podlahu a keď sa potvrdí, že v prevádzke je salmonela, mäso sa z nej nemôže dostať von. „Lenže toto Poliaci porušili,“ konštatoval nedávno.


Pravdepodobne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.