Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 00:00

Operátori v Česku majú spoločný záujem. O čo najvyššie ceny

Operátori v Česku majú spoločný záujem. O čo najvyššie ceny
Zdroj: Reuters

Rada Českého telekomunikačného úradu v piatok schválila rozsiahlu analýzu, ktorá môže byť základom pre budúcu reguláciu cien mobilných operátorov v Česku. Závery expertov z ČTÚ hovoria, že zákazníci majú najmä za mobilné údaje vysoké ceny. Vinníkom súčasného stavu je podľa nefunkčnej konkurencie medzi trojnásobnými mobilnými operátormi. Analýza tiež dospela k tomu, že v Česku nemožno príliš očakávať príchod konkurencie, ktorá by zmenila súčasnú situáciu.


K materiálu sa môže teraz vyjadriť verejnosť. Reakcia sa očakáva hlavne od mobilných operátorov, ktorí už dostali správu regulátora trhu. Konečná verzia, na ktorú sa vzťahujú aj ich pripomienky, sa zameriava na Brusel. Česká vláda chce, aby Európska komisia dovolila v Česku regulovať trh mobilného internetu. Doteraz cena ovplyvňuj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.