Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 00:00

Tony slovenskej hovädziny sa našli v českej nelegálnej prevádzke

Do pražskej rozrábkarne doviezol vyše dvetisíc kilogramov hovädziny slovenský bitúnok.

Tony slovenskej hovädziny sa našli v českej nelegálnej prevádzke
Zdroj: TASR

Českí veterinári minulý piatok v Prahe odhalili ďalšiu nelegálnu rozrábkareň mäsa. Jednou z prvých vecí, ktorú urobili, bolo to, že kontaktovali slovenské kompetentné orgány. Dôvod je jednoduchý. „Podľa dokladov o pôvode mäsa pochádzala väčšia časť tohto mäsa zo slovenského bitúnku,“ potvrdil pre HN Peter Majer z tlačového odboru českej veterinárnej správy.


Keď si do predchádzajúcej vety dosadíme premenné, znamená to, že približne dve tony vyviezol do nelegálnej českej prevádzky schválený bitúnok Joko-JP zo Šaštína-Strážov. Celkovo sa v rozrábkarni našlo viac než 2 500 kilogramov mäsa, pričom zvyšná časť pochádzala od českého dodávateľa. Mäso, ktoré bolo približne päť dní bez akéhokoľvek dozoru, nám chcú teraz Česi vrátiť.

Mäso späť neprevezmeme
Pražská prevádzka Rindfleisch, v ktorej sa mäso našlo, nespĺňa základné požiadavky na zachádzanie so živočíšnymi produktmi. To znamená, že nikto nemôže garantovať nezávadnosť mäsa a ďalších produktov, ktoré tu boli uskladnené a následne uvoľňované na trh.


Práve preto nám chcú Česi toto mäso vrátiť. „V piatok sme kontaktovali slovenskú veterinárnu autoritu a čakáme na jej súhlas s vrátením zásielky späť slovenskému dodávateľovi,“ vysvetlil Petr Majer z tlačov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.