Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 22:25

Aerolínie v USA lietadlám Boeing 737 MAX naďalej dôverujú

Americký Federálny úrad pre letectvo je jedným z mála všetkých regulátorov, ktorý nepozastavil lety strojov.

Aerolínie v USA lietadlám Boeing 737 MAX naďalej dôverujú
Zdroj: Reuters

Všetky tri americké aerolínie, ktoré používajú lietadlá Boeing 737 MAX 8 a 9, pokračujú v ich prevádzke.

Spoločnosti Southwest Airlines, American Airlines Group a United Airlines v utorok uviedli, že svojim lietadlám dôverujú.

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) je jedným z mála všetkých regulátorov, ktorý nepozastavil lety strojov 737 MAX.

Ich prevádzku zatiaľ podľa stránky flightradar24.com nepozastavili ani kanadské spoločnosti Air Canada (MAX 8) a Westjet (MAX 8), ako aj panamská Copa (MAX 9).

V utorok preventívne pozastavila prevádzku týchto strojov Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

Mimo Európy preventívne zakázali lietanie s týmto typom lietadiel okrem iných Austrália, Čína, Indonézia, Malajzia, Omán alebo Singapur.

Pri páde Boeingu 737 MAX 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, ku ktorému došlo v nedeľu ráno šesť minút po štarte z Addis Abeby, zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov.

Išlo už o druhú haváriu lietadla tohto typu v priebehu pol roka; prvá sa stala vlani v októbri, keď sa stroj indonézskej nízkonákladovej spoločnosti Lion Air zrútil do Jávskeho mora a zahynulo všetkých 189 ľudí na palube.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.