Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 17:04

Jubileum pre Viedeň. Rakúska metropola je už dekádu najlepším mestom na život

Bratislava si v rebríčku udržala 80. priečku.

Jubileum pre Viedeň. Rakúska metropola je už dekádu najlepším mestom na život
Zdroj: Flickr.com

Mestom s najvyššou kvalitou života je už desiaty rok za sebou Viedeň. Vyplýva to z najnovšieho rebríčka konzultačnej spoločnosti Mercer, ktorý zahŕňa 231 miest. Bratislava si v rebríčku udržala 80. priečku. Najlepšie umiestnenie zo sledovaných miest vyšehradskej štvorky dosiahla Praha.

Druhé miesto v rebríčku obsadil švajčiarsky Zürich, zatiaľ čo tretiu priečku si delia novozélandský Auckland, nemecký Mníchov a kanadský Vancouver.

Na poslednom mieste v rebríčku opäť skončila iracká metropola Bagdad, a to napriek zlepšeniu podmienok v oblasti bezpečnosti a zdravotných služieb.

Na obrázku nižšie sú znázornené najlepšie a najhoršie mestá pre život

Zdroj: Mercer

​Mercer pri zostavovaní rebríčka vychádza z niekoľkých kritérií - hodnotí napríklad politickú stabilitu, mieru osobnej slobody, úroveň zdravotnej starostlivosti, kriminalitu, možnosti rekreácie alebo kvalitu dopravy v danej lokalite.

Na obrázku nižšie sú znázornené top mestá jednotlivých regiónov

Zdroj: Mercer

​Spoločnosť vo svojej správe upozornila, že mnoho miest v strednej a východnej Európe, vrátane Prahy zažíva v poslednom desaťročí zlepšovania situácie v oblasti osobnej bezpečnosti.

V niektorých západoeurópskych mestách, napríklad v Paríži, Madride či Aténach, sa naopak osobná bezpečnosť zhoršila v dôsledku teroristických útokov alebo vnútornej nestability, prípadne kombinácia oboch týchto faktorov.

Najbezpečnejším mestom sveta je podľa firmy Luxemburg, za nám nasledujú Helsinki, Bazilej, Bern a Zurich. Najmenej bezpečným mestom sveta je naopak sýrsky Damask.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.