Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2019, 00:00

Megabanka vznikne kvôli problémom trhu

Ohlásená fúzia najväčšej nemeckej banky Deutsche Banka s Commerzbank by vytvorila tretí najväčší finančný dom v Európe.

Megabanka vznikne kvôli problémom trhu
Zdroj: Reuters

133-tisíc ľudí zamestnáva Commerzbank aj Deutsche Bank dohromady po celom svete.

Commerzbank, ktorá vznikla ešte v roku 1870, prišla na Slovensko v roku 1995. Koncom roka 2003 získala licenciu a stala sa oficiálnou pobočkou zahraničnej banky. Jej služby využívajú slovenské veľké a stredne veľké firmy, pre ktoré banka predstavuje hlavne partnera v komunikácii so zahraničnými partnermi. Do portfólia jej ponuky sa radí manažment, vklady, financovanie, zahraničný obchod a riadenie rizík.

Zlé hospodárenie zakončené stámiliónovými stratami, nemecká ekonomika balansujúca na hranici recesie a ďalšie pridružené problémy. Presne na takýchto základoch by mala v Nemecku vzniknúť megabanka, a to fúziou Deutsche Bank a Commerzbank. Ich spojením by z hľadiska aktív vznikla tretia najväčšia finančná inštitúcia v Európskej únii. Podľa správy S&P Global Market Intelligence z roku 2018 by sa jej aktíva mohli vyšplhať až na 2,31 bilióna dolárov, pričom by sa pred ňu dostala len britská HSBC s aktívami 2,52 bilióna dolárov a francúzska BNP Paribas s pohľadávkami 2,36 bilióna dolárov. Zosadila by tak doteraz štvrtú banku Crédit Agricole s aktívami v objeme 2,12 bilióna dolárov.


Na vine sú Draghi a ďalší
Šéf Európskej centrálnej banky Mario Draghi drží základ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.