Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2019, 00:00

Česi chcú regulovať prostitúciu. Priniesla by skoro 40 miliónov

Česi chcú regulovať prostitúciu. Priniesla by skoro 40 miliónov

Česi chcú regulovať prostitúciu. Priniesla by skoro 40 miliónov
Zdroj: Michal Dvořák/5plus2.cz

Ženy, ktoré pracujú v sexbiznise a ponúkajú svojim klientom erotické služby prostredníctvom jedného z českých portálov, nemajú jednoznačne vyhranený názor na prípadnú reguláciu prostitúcie. Približne polovica z nich by nastavenie pravidiel uvítala, druhá sa zase stavia proti. Ukázali to výsledky prieskumu medzi 528 spoločníčkami a prostitútkami, ktoré poskytol mediálny zástupca portálu Sex.cz Jiří Uhlíř.

Menej kriminality aj zdravotných rizík

Prostitúcia v susednom Česku nie je nelegálna, avšak nie je to oficiálna činnosť. Trestné je kupliarstvo a obchodovanie s ľuďmi. S návrhmi na reguláciu prišla prednedávnom opozičná politická strana Piráti.

Podľa nich by zmena pravidiel zlepšila postavenie pracovníčok a pracovníkov v sexbiznise a pomohla by obmedziť kriminalitu, zdravotné riziká aj sivú ekonomiku. Do českého rozpočtu by mohlo pritiecť v prepočte takmer 39 miliónov eur, myslia si Piráti. Tí majú aj podporu organizácií na pomoc ľuďom, ktorí sa prostitúciou živia.


Ako prvý krok navrhujú opoz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.