Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2019, 00:00

Prechod na e-autá núti automobilky prepúšťať

Výrobcovia áut sú nútení reagovať na prechod k elektromobilite a slabší predaj na rozvojových trhoch.

Prechod na e-autá núti automobilky prepúšťať
Zdroj: Reuters

Ford prepustí v Nemecku päťtisíc ľudí. Jaguar Land Rover zruší vo Veľkej Británii 4,5 tisíca pracovných miest. Americká automobilka General Motors uzavrie výrobný závod v Ohiu, kvôli čomu o prácu príde 2,5 tisíca zamestnancov. A prepúšťaniu sa nevyhne ani Volkswagen. Ten chce zrušiť päť- až sedemtisíc pracovných miest. Každá z týchto automobiliek prepúšťaním rieši vlastné problémy, no všetky z nich čelia spoločnej výzve – prechodu od vozidiel s tradičným pohonom k elektrickým autám.


„Je pravdou, že elektroauto sa dá vyrábať s počtom pracovníkov asi o 30 percent nižším,“ priznal šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess. „V strednodobom až dlhodobom horizonte možno očakávať dosahy zavádzania elektromobility – jednak potrebou nižšieho počtu zamestnancov v montáži a jednak utlmovaním programov v továrňach zamera

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.