Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 16:47

Boeing chystá opatrenie, ktoré má zabrániť ďalším nehodám

Nový systém by mal pilotov upozorňovať na nefunkčnosť kľúčových senzorov.

Boeing chystá opatrenie, ktoré má zabrániť ďalším nehodám
Zdroj: Boeing

Americký výrobca lietadiel Boeing umiestni do svojich strojov 737 MAX v reakcii na dve nedávne nehody nové bezpečnostné zariadenie. Napísal to dnes denník Financial Times, podľa ktorého pôjde o varovné svetlo upozorňujúce pilotov na nefunkčnosť kľúčových senzorov.

Množstvo štátov minulý týždeň zakázalo prelety týchto strojov nad svojím územím a firma čelí podozreniu, že za nehodami sú chybné čidlá a chyby softvéru.

Ekonomický denník s odvolaním sa na nemenovaný zdroj napísal, že nové zariadenie bude monitorovať chod čidiel, ktoré strážia presný smer špičky lietadla. Alarm sa spustí vo chvíli, keď systém vyhodnotí, že jeden zo senzorov nefunguje. Firma sa k informáciám zatiaľ nevyjadrila.

Práve zlá činnosť snímačov, ktorá viedla k tomu, že stroj začal automaticky klesať a piloti nad ním nedokázali včas prebrať kontrolu, je považovaná za možnú príčinu havárie lietadla Boeing 737 MAX 8 spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorú predminulý týždeň neprežil nikto zo 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov. Rovnaký typ lietadla sa zrútil vlani v októbri.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.