Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Rakovinotvorný prostriedok poslal nemecký Bayer do hlbokého mínusu

Akcie nemeckého Bayeru stratili počas stredajšieho obchodovania takmer 10 percent a v červených číslach ostali aj včera.

Rakovinotvorný prostriedok poslal nemecký Bayer do hlbokého mínusu
Zdroj: Reuters

Američania Edwin Hardeman a Dewayne Johnson. To sú aktuálne mená, ktoré sú najväčším postrachom pre spoločnosť Bayer. Obaja totiž tvrdia, že dostali rakovinu po tom, ako pravidelne používali herbicíd Roundup od výrobcu Monsanto, ktorý spadá pod nemecký farmaceutický koncern. Navyše im dal súd za pravdu a v oboch prípadoch rozhodol v prospech žalobcov, čo sa prejavilo aj na kondícii spoločnosti.


Posledný verdikt súdu v San Franciscu v prípade Edwina Hardemana výšku odškodného ešte nevyčíslil, stredajšie obchodovanie na burze však akcie spoločnosti zakončili so stratou 9,61 percenta. Zaznamenali tak najhorší deň od augusta minulého roka. A vo výpredajoch pokračovali aj počas včerajška.

Problémy môžu pokračovať
Od leta 2018 sa hodnota jednej akcie koncernu z Leverkusenu prepadla o viac ako tretinu, od leta 2017 dokonca o takmer polovicu. V súčasnosti sa ponúka za približne 61 eur. Analytici navyše tvrdia, že môže byť horšie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.