Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Comeback po 34 rokoch. Rifle sú späť na burze

Cena akcií prekonala odhady všetkých odborníkov.

Comeback po 34 rokoch. Rifle sú späť na burze
Zdroj: Reuters

Stačil deň. A jedna z najstarších módnych značiek sa zaradila aj medzi tie najhodnotnejšie. Spoločnosť Levi Strauss & Co., ktorá má 165-ročnú históriu, včera vstúpila na newyorskú burzu. Z verejnej ponuky akcií sa jej podarilo získať 623 miliónov dolárov a trhová hodnota sa vyšplhala na 6,6 miliardy dolárov.

Napriek vlaňajším tržbám 5,6 miliardy dolárov, ktoré predstavovali 14-percentný medziročný rast, je celkové ohodnotenie firmy prekvapením. „Bol zaznamenaný dopyt investorov, ktorý ponúkaný objem akcií prevyšoval desaťnásobne,“ uviedol analytik Boris Tomčiak z Finlordu.

Levi Strauss má na svojom konte druhý burzový pokus. Ten prvý nevyšiel, a tak sa po 34 rokoch módna ikona pokúša o comeback. Džínsový gigant so 165-ročnou tradíciou vstúpil opäť na newyorskú burzu práve včera. Firma ponúkla 36,7 milióna akcií, ktoré plánovala predávať za 17 dolárov za akciu.

Trhová hodnota firmy ešte pred otvorením dosiahla viac ako 6,6 miliardy dolárov. Po začiatku
obchodovania na burze vystrelila hodnota akcií na 22,8 dolára. Napriek priaznivým vstupným číslam firma zostáva kontrolovaná dedičmi Leviho Straussa a z verejnej ponuky akcií sa im pre firmu hneď na úvod podarilo získať 623 miliónov dolárov. To je zásadný rozdiel oproti očakávaným sto miliónom, s ktorými sa firma hlásila pred mesiacom na burzu

Veľké ambície
Levi´s má od roku 2011 nový manažment. Te

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.