Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Analytik Globsecu: Neviem o tom, že by Američania proti nám viedli hybridnú vojnu

Analytik Globsecu Daniel Milo v rozhovore pre HN hovorí, že to, čo sa rozpútalo po téme stomiliónovej pomoci od Američanov, je krásny príklad informačnej vojny.

Čo sú to hybridné vojny?

Hybridné hrozby, čo je trochu presnejší názov, je pomenovanie toho, čo sa tu dialo aj v minulosti – nevojenské pôsobenie na populáciu danej krajiny. Je to súbor nátlakových, podvratných, konvenčných aj nekonvenčných metód, ktoré sa koordinovane a cieľavedome používajú na dosahovanie konkrétnych cieľov. Cieľom má byť napríklad zmena politickej orientácie, dosiahnutie strategických cieľov daného aktéra alebo podrývanie dôvery verejnosti k danému štátu či geopolitického smerovania krajiny.

Prečo by niekto nástroje hybridnej vojny používal?

Sú to štátni aj neštátni aktéri. Nie je to až taký nový fenomén. Diplomacia, energetický nátlak, podpora politických su

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.