Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 00:00

Investície, clá a Čína. BMW čaká ťažký rok

Finančný riaditeľ Nicolas Peter s výsledkami za tento rok nebol spokojný. Pokles zisku očakáva aj v tomto v roku 2019.

Investície, clá a Čína. BMW čaká ťažký rok
Zdroj: BMW GROUP

Futbalový klub a automobilka. To sú dve najčastejšie turistami navštevované atrakcie v nemeckom Mníchove. Múzeum a reprezentačné priestory nemeckých bavorákov paradoxne lákajú väčšie množstvo návštevníkov ako mekka nemeckého futbalu. Po príchode na miesto sa nie je čomu diviť. Dominantami mesta sú jednoznačne aj priestory gigantického showroomu, i administratívna budova, kde sedia predstavitelia koncernu združujúci značky BMW, Rolls Royce a Mini. Za ňou sa rozprestiera výroba vozidiel i vývojové stredisko, ktoré dokopy zamestnávajú viac ako dvadsaťtisíc zamestnancov.


Aj keď je značka svetoznámym pojmom pre športové a luxusné vozidlá, sama priznáva, že situácia na svetovom trhu pre ňu nie je jednoduchá, čo sa prejavuje aj na ziskovosti. „Pokles príjmov očakávame aj v tomto roku,“ uviedol počas výročnej tlačovej konferencie generálny riaditeľ Harald Kruger.

Ťažké časy
Spomaľovanie nemeckej i čínskej ekonomiky, obchodná vojna USA s Čínou, hroziace Trumpove clá na európske automobily a blížiaci sa brexit. To sú faktory, ktoré ovplyvňujú celý trh. Nemecká automobilka BMW predpovedala ďalší pokles zisku v tomto roku. Výrobca luxusných áut preto zaviedol rozsiahly program znižovania nákladov vrátane zastavenia výroby určitých modelov a zároveň zvýšenia výdavkov na digitalizáciu a vývoj nových

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.