Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 00:00

Nový cieľ Únie: nula smrteľných nehôd

Dopravným nehodám má predchádzať až 30 nových bezpečnostných systémov zabudovaných v automobiloch.

Nový cieľ Únie: nula smrteľných nehôd
Zdroj: Reuters

Nula smrteľných nehôd do roku 2050 – tak znie nový plán Európskej komisie. Pri dopravných nehodách o živote a smrti mnohokrát rozhodujú sekundy. Na to, aby sa stala vodičovi nehoda, stačí malé zaváhanie za volantom alebo chvíľková nepozornosť pri používaní telefónu. Až 90 percent automobilových nehôd je podľa Európskej komisie zapríčinených kvôli zlyhaniu ľudského faktora. „Každý rok príde na našich cestách o život 25-tisíc ľudí. Môžeme a musíme proti tomu niečo urobiť. S novými zdokonalenými bezpečnostnými prvkami, ktoré budú povinné, môžeme dosiahnuť podobné výsledky, ako keď boli po prvýkrát zavedené bezpečnostné pásy,“ uviedla komisárka pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP Elżbieta Bieńkowska.


Práve preto sa Európska komisia rozhodla zaviesť nové bezpečnostné systémy v automobiloch. Európsky parlament, Rada a Komisia dosiahli politickú dohodu, počas takzvaného trialógu. Te

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.