Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2019, 22:29 Aktualizované dňa 27.03.2019 o 22:38

Britskí poslanci schválili odklad brexitu

Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu schválili v stredu návrh zákona, podľa ktorého Británia opustí Európsku úniu 12. apríla alebo 22. mája v závislosti od toho, či bude schválená dohoda o brexite vyrokovaná vládou premiérky Theresy Mayovey.

Theresa Mayová
Zdroj: Reuters

Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu schválili v stredu návrh zákona, podľa ktorého Británia opustí Európsku úniu 12. apríla alebo 22. mája v závislosti od toho, či bude schválená dohoda o brexite vyrokovaná vládou premiérky Theresy Mayovej. Informovala o tom BBC.

Za návrh zákona o odložení brexitu hlasovalo 441 poslancov, proti sa ich vyslovilo 105.

Londýn opustí EÚ 12. apríla, ak parlament dovtedy dohodu neschváli. V prípade jej schválenia by Spojené kráľovstvo malo EÚ opustiť 22. mája.

​K hlasovaniu o odklade brexitu došlo potom, čo britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že ak poslanci Dolnej snemovne na tretí pokus schvália dohodu o odchode Británie z EÚ, ktorú jej vláda uzavrela s Bruselom, odíde z postu šéfky kabinetu.

Mayová podmienečné svoje rozhodnutie odísť z postu premiérky oznámila na zasadaní vplyvného Výboru 1922 združujúceho poslancov Konzervatívnej strany, ktorí nie sú členmi vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.