Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 10:42

Opel plánuje vo Viedni prepúšťať. O prácu môže prísť až 400 ľudí

Dôvodom je ukončenie veľkej objednávky prevodoviek.

Opel plánuje vo Viedni prepúšťať. O prácu môže prísť až 400 ľudí
Zdroj: Reuters

Automobilka Opel plánuje zrušiť 350 až 400 z celkového počtu 1200 pracovných miest vo svojom rakúskom závode vo Viedni. Dôvodom je ukončenie veľkej objednávky prevodoviek.

Zamestnanci vo Viedni boli informovaní o plánovanom znížení počtu miest na pracovnom stretnutí, povedal Franz Fallmann pre ORF.

Opel kúpila francúzska skupina PSA spolu s jeho britskou sesterskou značkou Vauxhall od spoločnosti General Motors v roku 2017 za 2,6 miliardy dolárov (2,31 miliardy eur).

Vlani vykázala spoločnosť Opel svoj prvý ročný zisk od roku 1999 a prispela kladným peňažným tokom vo výške 1,35 miliardy eur k príjmom celej skupiny.

Fallmann a potvrdil správu denníka Kleine Zeitung o rušení pracovných miest a dodal, že to súvisí s vývojom situácie, v dôsledku čoho má firma priveľa zamestnancov — o 350 až 400 viac —, ako potrebuje. Rokovania o prepúšťaní sa ešte len začnú.

Samotný závod vo Viedni zostane zachovaný a bude od leta vyrábať šesťstupňovú manuálnu prevodovku, povedal Fallmann.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.