Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

MOL investuje do technologickej firmy. Chce zredukovať náklady na vŕtanie

Nová technológia má veľký potenciál. Má široké využitie a dokáže rapídne znížiť náklady.

MOL investuje do technologickej firmy. Chce zredukovať náklady na vŕtanie
Zdroj: Reuters

Viac ako štyri milióny eur. Toľko investuje medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL, do ktorej patrí aj Slovnaft, do slovenského technologického hráča GA Drilling. Ten totiž vďaka svojej technológii dokáže olejárom pri uzatváraní vrtov ušetriť čas i podstatnú časť nákladov na úrovni 30 až 50 percent. „Inovatívne riešenie, ktoré vyvinula firma GA Drilling, má potenciál zásadne zmeniť segment energetiky, ktorý je veľmi konzervatívny. Z nášho pohľadu ide o jednu z najsľubnejších inovácií v energetike v regióne strednej Európy,“ uviedol Ábel Galácz, zakladateľ a výkonný riaditeľ Lead Ventures.

Miliónové úspory
Bezkontaktná technológia vyzerá ako klasický vrták, v ktorom je umiestnený hi-tech mechanizmus schopný rozrušiť akýkoľvek materiál. Čím tvrdší materiál, tým jednoduchšie vŕtanie. Oproti tradičným technológiám stojí každý navŕtaný meter rovnako bez o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.