Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 00:00

Ponuka od prístavu Gdansk pre slovenský biznis

Ponuka od prístavu Gdansk pre slovenský biznis
Zdroj: PRÍSTAV GDANSK

Ponuka od prístavu Gdansk pre slovenský biznis
Efektívny námorný, cestný a železničný systém na prepravu prekladaného tovaru je základom efektívnej práce v prístave Gdansk. Systém uľahčuje prepravu nákladu nielen v rámci krajiny, ale aj v zahraničí. Cestné a železničné spojenie so Slovenskom je veľmi dôležité pre prosperitu prístavu Gdansk, pretože Slovensko je prirodzenou základňou tranzitnej dopravy. Tieto výhody sú vzájomné.


Historický rast
Prekládka v prístave Gdansk neustále rastie. V roku 2018 dosiahol prístav historický ročný rekord. Preložili v ňom 49 miliónov ton a dosiahli štvrté miesto na zozname najväčších prístavov v Baltskom mori. V dôsledku toho sa dostal do zoznamu Lloyd’s Sto prístavov 2018. Významným úspechom pre prístav je postup do prvej stovky kontajnerových prístavov. Rastom počtu spracovaných kontajnerov sa prístav Gdansk zaraďuje medzi prvých sto miest

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.