Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 00:00

Prístav Gdansk – najrýchlejšie rastúci prístav

Poľský prístav v Gdansku plánuje veľkú expanziu. Tento rok sa chce dostať do top trojky najväčších prístavov v Baltskom mori.

Prístav Gdansk – najrýchlejšie rastúci prístav
Zdroj: PRÍSTAV GDANSK

Prístav Gdansk – najrýchlejšie rastúci prístav
Prístav Gdansk je v súčasnosti jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich dopravných uzlov v regióne Baltského mora. Vďaka mnohým investíciám má v budúcnosti šancu stať sa najväčším a najdôležitejším prístavom v Baltskom mori.

Gdanské úrady v súčasnosti pripravujú niekoľko investícií, ktorých úlohou bude rozvoj infraštruktúry prístavu a niekoľkonásobné zvýšenie jeho prepravnej kapacity. V rámci programu rozšírenia prístavu sa plánuje vybagrovanie plavebných dráh, výstavba a modernizácia nábrežia, rozšírenie cestnej a železničnej siete a rozšírenie parkovísk a skladovacích priestorov.

Značná časť týchto investícií sa bude realizovať s využitím prostriedkov programu Európskej únie na prepojenie Európy. Prostriedky s

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.