Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 00:00

Ryanair začal lietať z metropoly východu

Košickému letisku pribudli tri nové lety týždenne na londýnske letisko Southend.

Ryanair začal lietať z metropoly východu
Zdroj: Reuters

Na košickom letisku bol včera rozruch. Generálny riaditeľ letiska Michael Tmej od rána spolu s novinármi s napätím očakávali lietadlo. A presne o 9.58 pristál prvýkrát v histórii Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Ryanair na košickom letisku. „Ryanair s potešením oficiálne otvoril našu prvú košickú trasu do Londýna Southend,“ potvrdil Denis Barabas, regionálny obchodný manažér z Ryanairu. Nová letecká linka bude fungovať trikrát týždenne. Barabas však nevylúčil možnosť, že ak sa „táto testovacia linka“ osvedčí, tak sa počet destinácií, do ktorých sa bude dať lietať z Košíc, v budúcnosti rozšíri.


„Boli by sme veľmi radi, keby Ryanair otvoril aj ďalšie lety. Zatiaľ je to však v štádiu rokovaní,“ potvrdila pre HN Jana Tomková, ktorá na Letisku Košice pôsobí ako obchodná manažérka. Zároveň dodala, že zatiaľ do letného letového poriadku neplánujú pridávať ďalšie lety od Ryanairu.


Potenciál pre ďalši

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.