Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2019, 12:22

Rast eurozóny sa spomalil. Najviac to zasiahlo Nemecko a Taliansko, uviedol eurokomisár

Talianska situácia je podľa eurokomisára "delikátna" a je potrebné ju pozorne monitorovať.

Rast eurozóny sa spomalil. Najviac to zasiahlo Nemecko a Taliansko, uviedol eurokomisár
Zdroj: Reuters

Komisár Európskej únie (EÚ) pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici je aj napriek spomaleniu rastu eurozóny proti šíreniu poplachu.

Pred stretnutím ministrov financií eurozóny v Bukurešti povedal, že aktuálny vývoj mimoriadne tvrdo zasiahol dve krajiny regiónu - Nemecko a Taliansko. V prípade Nemecka to však bude mať len obmedzené trvanie. Talianska situácia je podľa neho "delikátna" a je potrebné ju pozorne monitorovať.

​Aktuálne údaje ukazujú, že talianska ekonomika stagnuje, alebo sa dokonca nachádza v recesii. "Musíme veľmi pozorne sledovať tieto čísla," uviedol Moscovici, ktorý sa v piatok stretne s talianskym ministrom financií Giovannim Triom.

Európska komisia (EK) predloží nové rastové prognózy 7. mája. Vo svojej predpovedi zverejnenej vo februári počítala v tomto roku so zvýšením talianskeho HDP o 0,2 percenta.

Nová prognóza zohľadní aktuálne spomalenie ekonomiky v eurozóne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.