Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2019, 00:00

Manželka šéfa Amazonu bude po rozvode štvrtou najbohatšou ženou sveta

Bezos aj po rozdelení majetku pravdepodobne zostane najbohatším človekom celej planéty.

Manželka šéfa Amazonu bude po rozvode štvrtou najbohatšou ženou sveta
Zdroj: Reuters

MacKenzie Bezosová a Jeff Bezos sa dohodli na podmienkach svojho rozchodu. Ona sa vzdá kontroly Amazonu, štvrtina zo spoločného podielu vo firme jej zostane.

Stane sa tak štvrtou najbohatšou ženou sveta. Bezos aj po rozdelení majetku pravdepodobne zostane najbohatším človekom celej planéty.

Bezosovej po rozvode zostane v Amazone štvorpercentný podiel. Ten má v súčasnosti hodnotu 36 miliárd dolárov. Rozvodové konanie by malo byť zhruba za tri mesiace skončené, informovala agentúra Bloomberg.

Podľa rebríčka miliardáriek Bloombergu štyridsaťosemročná Bezosová so svojím majetkom po rozvode skončí za dedičkou kozmetického gigantu L'Oréal Françoise Bettencourt Meyersovou, ktorá disponuje majetkom v hodnote 54 miliárd dolárov, Alice Waltonovou so 44 miliardami dolárov a Jacqueline Badger Marsovou s majetkom za 37 miliárd dolárov.

Ostane mi titul najbohatší človek planéty?

Päťdesiatpäťročný Bezos zostane akcionárom s výhradným hlasovacím právom. Pravdepodobne mu zostane aj titul najbohatšieho človeka planéty. V Amazone bude disponovať 12-percentným podielom, ktorý má v súčasnosti hodnotu 107 miliárd dolárov.

​Nechá si tiež ďalší majetok vrátane denníka Washington Post a spoločnosti pre výskum vesmíru Blue Origin, ktorý jeho imanie navyšujú o ďalšie štyri miliardy dolárov.

Najdrahší rozvod v histórii

Keď bude chcieť Bezosová svoj podiel v Amazone predať, bude musieť s Bezosom dosiahnuť dohodu o udelení hlasovacieho práva, poznamenáva CNN.

Ide o vôbec najdrahší rozvod v histórii, nesie sa ale v priateľskom duchu. Jeff Bezos na Twitteri poďakoval svojej ešte manželke za podporu a vľúdny prístup v rozvodovom konaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.