Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2019, 07:25

"Už verím, že mám peniaze." Najbohatší muž Afriky vybral z banky milióny, aby ich videl

Aliko Dangote vybral desať miliónov dolárov, aby si uvedomil, že sú to naozajstné peniaze.

"Už verím, že mám peniaze." Najbohatší muž Afriky vybral z banky milióny, aby ich videl
Zdroj: Reuters

Nigérijský miliardár Aliko Dangote, ktorý je známy ako najbohatší muž v Afrike, sa počas víkendového diskusného fóra v Pobreží Slonoviny zveril, že si raz z banky vybral desať miliónov dolárov v hotovosti, len aby si uvedomil, že sú to naozajstné peniaze - a nie iba čísla na papieri.

"Keď ste mladý, váš prvý milión je dôležitý, ale potom už na tých číslach toľko nezáleží," citovala agentúra AFP magnáta, ktorého podniky siahajú od cementární po mlyny na múku.

"Raz som vybral desať miliónov, dal ich do kufra auta, a potom si ich naskladali do izby. Díval som sa na ne a pomyslel som si: 'Teraz už verím, že mám peniaze.' A ďalší deň som ich zase odviezol do banky," vyhlásil pred poslucháčmi na Fóre Mo Ibrahima v Abidjane.

Mladým africkým podnikateľom zároveň poradil, aby sa nenechali uniesť prvým úspechom. "My v Afrike máme často tendenciu míňať v očakávaní budúcich ziskov. Ale pri podnikaní sú vzostupy i pády," varoval.

Posťažoval sa okrem iného na colné a administratívne problémy v Afrike, kvôli ktorým viazne na kontinente rozvoj a často dochádza k paradoxným situáciám, kedy kvôli dovozným požiadavkám napríklad Beninu firmy dovážajú drahšie cement z Číny než zo 40 kilometrov vzdialených tovární v Nigérii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.