Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2019, 17:26

Bayer chce vo svete zoškrtať tisíce miest. Len v Nemecku príde o prácu 4500 ľudí

V Nemecku podnik zamestnáva 32.100 osôb, takže o prácu v ňom príde asi 14 percent z nich.

Bayer chce vo svete zoškrtať tisíce miest. Len v Nemecku príde o prácu 4500 ľudí
Zdroj: Reuters

Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer chce v Nemecku zrušiť 4500 pracovných miest. Znižovanie počtu zamestnancov je súčasťou reštrukturalizácie, ktorá má výrazne posilniť produktivitu a ziskovosť podniku po prevzatí americkej biotechnologickej spoločnosti Monsanto.

Vo svete chce podnik Bayer zrušiť zhruba 12 tisíc pracovných miest, čo predstavuje asi 10 percent jeho celkovej pracovnej sily. Škrty v zamestnanosti na domácom trhu, kde je ochrana pracujúcich vysoká, ale budú citlivé a potenciálne nákladné, uviedla agentúra Bloomberg.

V Nemecku podnik zamestnáva 32.100 osôb, takže o prácu v ňom príde asi 14 percent z nich. Podľa zdrojov agentúry Bloomberg oboznámených so situáciou sa tento krok týka zhruba 3000 pozícií vo sfére informačných technológií a v administratíve. Výplatná listina bude, v nadväznosti na akvizíciu Monsanta, skrátená aj v poľnohospodárskej divízii.

Spoločnosť Bayer už skôr oznámila, že znižovanie počtu zamestnancov bude uskutočňovať do konca roka 2021.

Bayer vlani v júni dokončil prevzatie americkej biotechnologickej spoločnosti Monsanto za zhruba 63 miliárd dolárov. Spojenie, ktoré vytvorilo najväčšieho dodávateľa produktov pre poľnohospodársku výrobu, je najväčšou zahraničnou akvizíciou, akú kedy niektorý z nemeckých podnikov uskutočnil.

Akcie Bayeru, ktoré dnes strácajú zhruba 0,3 percenta, sú v poslednej dobe pod tlakom kvôli žalobám na herbicíd Roundup. Spoločnosť Bayer popiera tvrdenie, že glyfosát, ktorý Roundup obsahuje, spôsobuje rakovinu. Šéf firmy Werner Baumann zdôrazňuje, že reorganizácia nemá s kauzou nič spoločné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.