Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 14:39

České pivovary vlani zaznamenali rekord, na jedného obyvateľa vyrobili 141 litrov piva

Po predvlaňajšom poklese výroby zlatého moku sa v minulom roku vrátili pivovary k rastu.

České pivovary vlani zaznamenali rekord, na jedného obyvateľa vyrobili 141 litrov piva
Zdroj: SZVPaS

České pivovary vyrobili vlani rekordných 21,3 milióna hektolitrov piva. Jeho odbyt tak medziročne vzrástol o 4,7 percenta. Po predvlaňajšom poklese výroby zlatého moku sa v minulom roku vrátili pivovary k rastu. Za vzostupom produkcie bolo hlavne pivo určené na vyvoz.

Na obyvateľa sa tak vlani vyprodukovalo v Česku 141 litrov piva. Bolo to o šesť veľkých pív medziročne viac. Informoval o tom portál českej spravodajskej televíznej stanice ČT24 s odvolaním sa na zástupcov Českého zväzu pivovarov a sladovní.

Výroba piva určeného na vývoz vlani vzrástla medziročne o 11,8 percenta. Výroba pre domáci trh sa zvýšila o 2,9 percenta. Na Slovensko a do Nemecka išlo viac ako milión hektolitrov nápoja.

Jeho export vzrástol o 14 percent, respektíve 9 percent. Skoro o 60 percent sa zvýšil jeho vývoz do Maďarska. Vývoz do krajín mimo Európskej únie posilnil o 54 percent. Vývoz do Ruska dosiahol 375 tisíc hektolitrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.