Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 14:59

Indické aerolinky Jet Airways pozastavili medzinárodné lety. Chýbajú im financie

Zadlženie podniku podľa odhadov presahuje jednu miliardu dolárov.

Indické aerolinky Jet Airways pozastavili medzinárodné lety. Chýbajú im financie
Zdroj: Reuters

Indická letecká spoločnosť Jet Airways pozastavila svoje medzinárodné lety. Informujú o tom dnes server BBC aj ďalšie médiá. Najväčšie indické súkromné aerolinky sa teraz stretávajú s nedostatkom financií a hľadajú investorov, ktorí by im umožnili pokračovať v prevádzke.

Piloti spoločnosti Jet Airways podľa severe CNBC už niekoľko mesiacov nedostávajú mzdy a firma má tiež problémy s hradením prenájmov lietadiel a splácaním dlhov. Zadlženie podniku podľa odhadov presahuje jednu miliardu dolárov.

Spoločnosť už vo štvrtok uviedla, že kvôli nesplneným záväzkom voči lízingovým spoločnostiam prerušila prevádzku ďalších desiatich lietadiel.

Podľa niektorých médií tak už v súčasnosti prevádzkuje iba 14 lietadiel. Leteckí prepravcovia v Indii pritom musia disponovať najmenej 20 strojmi, aby mohli prevádzkovať medzinárodné linky, upozorňuje BBC.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.