Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Výzva Amazonu: Postavte sa klimatickým zmenám

Výzva Amazonu: Postavte sa klimatickým zmenám
Zdroj: TASR

Vyše 3 500 zamestnancov Amazonu adresovalo svojmu šéfovi a najbohatšiemu mužovi planéty Jeffovi Bezosovi list, kde požadujú, aby znížil uhlíkovú stopu a prestal podporovať ťažiarov fosílnych palív.

Najväčšia výzva
List firmu vyzýva, aby prestala poskytovať služby cloudového computingu, ktoré podporujú ťažbu ropy a plynu v dobývaní fosílnych palív. Zamestnanci tiež Amazon upozornili, že nezverejnil žiadny plán na dosiahnutie nulových emisií uhlíka v čase požadovanom vedcami a že jeho plán stopercentne sa spoliehať na obnoviteľnú energiu nemá žiadny konečný termín. Akcia je dosiaľ najvýznamnejšou zamestnaneckou výzvou na boj s klimatickými rizikami v technologickom priemysle. Doteraz sa aktivisti z radov technologických pracovníkov vo verejných kampaniach sústredili na témy sexuálneho obťažovania na pracovisku a výšku miezd.


„Amazon má dosť zdrojov a vplyvov na to, aby svetu ukázal, ako je možné a nutné riešiť klimatickú krízu,“ napísali zamestnanci predstavenstvu Amazonu a najvyššiemu šéfovi Jeffovi Bezosovi. „Veríme, že pre Amazon je toto historická príležitosť, ako stáť so svojimi zame

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.