Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Hra o tróny: vrcholí súboj o Železný trón a peniaze fanúšikov

Seriál, ktorý sa opiera o romány amerického spisovateľa Georgea R. R. Martina, je jedným z najvýznamnejších produktov v portfóliu káblovej televízie HBO.

Hra o tróny: vrcholí súboj o Železný trón a peniaze fanúšikov
Zdroj: HBO

Hra o tróny patrí k trhákom desaťročia, stála takmer 80 miliónov eur. Investície sa vyplatili, krátko pred premiérou poslednej série seriálu rastie počet predplatiteľov stanice HBO, ktorá k nemu má autorské práva.

Očakávaný nával fanúšikov

Jar sa síce ešte iba začala, no fanúšikovia britsko-amerického fantasy seriálu Hra o tróny počúvajú skôr na heslo „zima je tu“. Slogan s dátumom premiéry v nedeľu 14. apríla, teda včerajší, rezonoval v poslednom čase čím ďalej, tým viac a počet predplatiteľov HBO stúpal. Spoločnosť konkrétne čísla odmietla zverejniť, avšak trend potvrdili poskytovatelia televízneho signálu.

„S každou sériou stúpa záujem o prémiový kanál HBO, a to v jednotkách až nižších desiatkach percent. Zvýšenie záujmu o náš doplnkový balíček sme zaznamenali aj tento rok,“ uviedol Jaroslav Martínek, ktorý zastupuje digitálneho operátora Digi TV.

To potvrdzuje aj Jitka Pajurková za O2 TV a Pavla Hobíková za T-Mobile. „Vzhľadom na rozsiahlu marketingovú podporu premiéry ôsmej série očakávame oproti bežným mesiacom minimálne dvojnásobný počet nových zákazníkov HBO,“ uvádza Hobíková.


Operátori sa trendu prispôsobujú a existujúcim zákazníkom ponúkajú takzvané seriálové maratóny, počas ktorých si záujemcovia môžu všetky predchádzajúc

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.