Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 00:00

Projekty, ktoré má pod záštitou Eustream

Projekty, ktoré má pod záštitou Eustream
Zdroj: TASR

Spoločnosti Eustream, ktorá prevádzkuje našu prepravnú sieť so zemným plynom, sa vlani darilo. Začiatkom jesene totiž začali s výstavbou slovensko-poľského plynovodu, predstavili detaily ohľadne projektu Eastring za viac ako dve miliardy eur a úspechy zavŕšili získaním komerčného záujmu o využitie prepojenia s Maďarskom. Tento rok taktiež dosiahli úspech, keď sa stali členmi medzinárodného konzorcia, ktoré sa má podieľať na reforme ukrajinského trhu so zemným plynom. HN prinášajú prehľad projektov, ktoré spoločnosť naštartovala.

1. Eastring
Projekt Eastring za približne 2,6 miliardy eur prepravnou kapacitou štyri- až osemkrát prevýši ročnú spotrebu celého Slovenska. Takáto cena bude pri najoptimálnejšom variante, v ktorom má plynovod dĺžku približne 1 200 kilometrov – kilometer tak bude stáť zhruba 1,11 až 1,22 milióna eur. Eustream je jedným z hlavných partnerov celého projektu. Podieľať sa na ňom má spolu s ďalšími prepravcami plynu z Maďarska, Bulharska a Rumunska. Keď sa Eastring postaví, cez Slovensko bude prúdiť o 20 až 40 miliárd kubíkov plyn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.