Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 00:00

Tohtoročná jar priniesla bitcoinu druhý dych

Virtuálna mena sa posilnila od začiatku roka o 35 percent a dosahuje úrovne z novembra minulého roka. Na rally sa vydali aj ďalšie kryptomeny.

Tohtoročná jar priniesla bitcoinu druhý dych
Zdroj: Reuters

Ako sa zdá, bitcoin chytil druhý dych. Od začiatku roka narástol o viac ako tretinu a blíži sa k cene 5 200 dolárov za kus. Podľa odborníkov sa vymanil z cyklu dezilúzie, ktorá stlačila jeho cenu pod reálnu hodnotu a dostáva sa do fázy očakávaní. „Zdá sa, že výpredajový tlak je za nami, čím sa otvára priestor pre pomalý rast stále brzdený skepsou, ktorý je však poháňaný rastúcimi možnosťami,“ tvrdí Boris Haško zo spoločnosti Fumbi zaoberajúcou sa kryptomenami.

Historické maximá v nedohľadne
Bitcoinu sa v novom roku darí viac ako indexom S&P 500, ktorý narástol o 17 percent, či technologickému Nasdaqu, ktorý sa posilnil o 21 percent. Historické maximá z prelomu rokov 2017 a 2018 však napriek tomu momentálne nehrozia. Brzdiť a stabilizovať ich bude nálada možných investorov. „Nárazový skok hodnoty bitcoinu by mohol vyvolať istú vlnu dominového efektu

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.