Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 09:18

Lufthansa spadla do straty, dôvodom sú náklady na palivo

Podrobné výsledky za 1. štvrťrok by mala Lufthansa zverejniť 30. apríla.

Lufthansa spadla do straty, dôvodom sú náklady na palivo
Zdroj: Reuters

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila za prvé tri mesiace roka prevádzkovú stratu. Ako hlavný dôvod uviedla rastúce náklady na pohonné látky.

Najväčšie nemecké aerolínie v pondelok vo večerných hodinách v rámci predbežných výsledkov informovali, že za 1. štvrťrok zaznamenali po úprave o jednorazové položky prevádzkovú stratu 336 miliónov eur.

V rovnakom období minulého roka dosiahla spoločnosť zisk označovaný ako EBIT (pred úrokmi a daňami) na úrovni 52 miliónov eur.

Dôvodom je najmä zvýšenie nákladov na palivá, ktoré v porovnaní s 1. kvartálom minulého roka vzrástli o 202 miliónov eur. Navyše, v prvých mesiacoch roka 2018 ťažila Lufthansa z krachu spoločnosti Air Berlin, čo tiež negatívne ovplyvnilo medziročné porovnanie.

Tržby sa však mierne zvýšili. Podľa predbežných výsledkov vzrástli o tri percentá. Podrobné výsledky za 1. štvrťrok by mala Lufthansa zverejniť 30. apríla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.