Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 00:00

Miliardári prispeli na obnovu 300 miliónov

Na katedrálu Notre-Dame sa zbierajú ľudia z celého sveta. Škoda spôsobená požiarom zatiaľ nebola vyčíslená.

Miliardári prispeli na obnovu 300 miliónov
Zdroj: Reuters

Požiar, ktorý zachvátil 850-ročnú parížsku katedrálu Notre-Dame, sa štyristo hasičom po takmer deviatich hodinách podarilo uhasiť. Francúzsky prezident Emmanuel Macron priamo na mieste nešťastia vyjadril odhodlanie symbol Paríža znovu vybudovať. „Je to katedrála všetkých Francúzov, aj keď v nej nikdy neboli. Táto história je naša a horí. Obnovíme Notre-Dame. Pretože to je to, čo Francúzi očakávajú,“ vyhlásil Macron.


Prispievajú bohatí aj bežní ľudia
Obnove by mali pomôcť finančné prostriedky získané z medzinárodnej zbierky, ktorú na tieto účely vyhlásil Elyzejský palác. Prispieť do nej stomi miliónmi eur sa zaviazal francúzsky miliardár François-Henri Pinault, riaditeľ medzinárodnej skupiny Kering, ktorému patria značky Gucci, Alexander McQueen, Boucheron a Yves Saint Laurent a finančná skupina Artemis. „Táto tragédia zasiahla Francúzov aj všetkých, ktorí zdieľajú naše duchovné hodnoty. Všetci si prajeme, aby sa tento výstavný kúsok nášho historického dedičstva opäť vrátil k životu. Chceme podporiť akékoľvek úsilie, ktoré bude nevyhnutné pri kompletnej rekonštrukcii Notre-Dame,“ potvrdil Pinault.


S ešte štedrejšou ponukou prišiel štvrtý najbohatší muž sveta s majetkom v hodnote 91,7 miliardy do

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.