Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 00:00

Zlato stráca svoj lesk

Cena za uncu zlata sa počas utorňajšieho obchodovania prepadla až na 1 273 dolárov, čím sa dostala na úroveň z konca decembra minulého roka.

Zlato stráca svoj lesk
Zdroj: Reuters

Finančným trhom sa od začiatku roka neustále darí, dokonca sa blížia k historickým maximám, a tak investori v takýchto pokojných vodách strácajú záujem o bezpečné prístavy. Cena žltého kovu preto klesla na najnižšiu úroveň od 21. januára tohto roku, keď uzavrela na hodnote 1 278 dolárov za uncu. „Zlato je vlastne postoj investorov k riziku na burzách. A v poslednom čase sme zaznamenali viaceré pozitívne správy, ktoré by mohli zlepšiť svetové hospodárstvo,“ uviedol pre agentúru Reuters analytik spoločnosti Julius Baer Carsten Menke.

Veľa nezodpovedaných otázok
Faktorov, prečo cena zlata klesá, je niekoľko. Medzi prvý patrí Čína, ktorá minulý týždeň zverejnila prekvapivo dobré informácie o exporte a z tamojšieho úverového trhu, ku ktorým sa pridali dobré čísla z trhu práce v Spojených štátoch. Taktiež sem patria opatrnej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.