Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 00:00

Plány Volkswagenu: menej ľudí, viac áut

Nemecká automobilka chce získať nový model pre bratislavský závod. Ten by sa mal postarať o zabezpečenie pracovných miest.

Plány Volkswagenu: menej ľudí, viac áut
Zdroj: TASR

O ambícii zvýšiť efektivitu výroby o desiatky percent hovoril už šéf koncernu Herbert Diess na výročnej konferencii na domácej pôde vo Wolfsburgu. A v rovnakých šľapajach sa plánuje uberať aj bratislavská výroba. „Našou úlohou je sústrediť sa po fáze obrovských investícií a viacerých nábehov na sériovú výrobu s jasným zreteľom na cieľ značky, zvýšiť efektivitu podniku do roku 2025 o 30 percent,“ uviedol Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia. Zároveň dodal, že významnú časť z toho naplní už tento a budúci rok.


Vyššia efektivita, na ktorú sa chce firma zamerať, by mohla byť podľa analytika Revue priemyslu Martina Jesného dosiahnutá viacerými spôsobmi. Tie majú spoločného menovateľa – optimalizáciu celého výrobného procesu. „Väčšinou firmy postupujú podľa veľmi presnej priebežnej analýzy toho, ako sa dá výroba zoptimalizovať tak, aby sa všetko dialo s efektívnym využitím všetkých aktivít. Teda techniky, schopnosti ľudí, praco

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.