Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2019, 17:15

Huawei výrazne zvýšil tržby. Napriek tlaku zo strany USA

Američania sa snažia prinútiť spojencov, aby Huawei z bezpečnostných dôvodov vylúčili z budovania mobilných sietí piatej generácie.

Huawei
Zdroj: TASR/AP

Čínsky výrobca telekomunikačných zariadení Huawei v prvom štvrťroku zvýšil tržby medziročne o 39 percent na 179,7 miliardy jüanov. To aj napriek snahe USA prinútiť spojencov, aby technológie tejto spoločnosti nevyužívali.

Huawei je v centre pozornosti

Firma dnes prvýkrát zverejnila štvrťročné výsledky, neposkytla však údaje o čistom zisku, informovala agentúra Reuters.

Huawei iba uviedol, že jeho čistá marža sa v prvom štvrťroku pohybovala okolo ôsmich percent a bola o niečo vyššia, ako v rovnakom období predchádzajúceho roka.

​Spoločnosť Huawei sa dostala do centra pozornosti kvôli obvineniam zo strany Spojených štátov, že jej zariadenie pre telekomunikačné siete by mohla čínska vláda využívať ku špionáži.

Huawei obvinenia ohľadom špionáže odmieta. Pred používaním softvéru a hardvéru firmy Huawei vlani v decembri varoval aj český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB).

Tlak zo strany USA

Američania sa snažia prinútiť svojich spojencov, aby spoločnosť Huawei z bezpečnostných dôvodov vylúčili z budovania mobilných sietí piatej generácie (5G).

Firma uviedla, že do konca marca podpísala s operátormi 40 kontraktov na tieto siete. Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení a tretím najväčším výrobcom inteligentných telefónov.

Spoločnosť oznámila, že v prvom štvrťroku dodala zákazníkom 59 miliónov smart telefónov, neposkytla však žiadne porovnateľné údaje za predchádzajúce obdobie.

Podľa výskumnej organizácie Strategy Analytics dodala v minulom prvom štvrťroku 39,3 milióna inteligentných telefónov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.