Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 00:00

Apple čelí hnevu oklamaných investorov

Vznesená žaloba požaduje odškodné pre investorov, ktorí nakúpili akcie dva mesiace pred znížením odhadu tržieb za posledný kvartál roka 2018.

Apple čelí hnevu oklamaných investorov
Zdroj: Reuters

Tim Cook sa podľa niektorých investorov podelil s informáciami o horších tržbách za posledný kvartál minulého roka príliš neskoro. O slabších číslach nevedeli, a tak považovali akcie spoločnosti z Cupertina za atraktívnu formu investovania. Tie však po zverejnení skutočných tržieb padli z hodnoty 158 dolárov za akciu na 142 dolárov, teda takmer o desať percent, čím investori výrazne prerobili.

Spoločnosť sa tak bude musieť pripraviť na súdny spor, prostredníctvom ktorého chcú získať odškodné. „Takéto žaloby nie sú v Spojených štátoch neobvyklé. Firmy sú na ne väčšinou dobre pripravené. Preto je šanca na úspech relatívne nízka,“ predpovedá výsledok sporu analytik spoločnosti Finlord Boris Tomčiak. O čosi optimistickejšie sa na situáciu pozerá analytik brokerskej spoločnosti XTB Lukáš Lipovský. „Investori môž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.