Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 11:21

Do bitcoinu investoval v nesprávny moment. Šéf japonskej SoftBank prišiel o 130 miliónov

Do bitcoinu investoval v decembri 2017, kedy cena kryptomeny presahovala 19-tisíc dolárov.

Zakladateľ a generálny riaditeľ japonskej spoločnosti SoftBank Masajoši Son stratil viac ako 130 miliónov dolárov na osobných investíciách do kryptomeny bitcoin.

S odvolaním sa na informované zdroje to uviedol denník Financial Times. Pre miliardára Sona je uvedená strata zanedbateľná. Imanie druhého najbohatšieho Japonca predstavuje asi 21 miliárd dolárov.

Son patrí k investorom, ktorých zasiahol niekoľkomesačný prudký prepad kurzu bitcoinu, ktorý nasledoval po rýchlom výstupe na rekord.

Do bitcoinu investoval v decembri 2017, kedy cena kryptomeny presahovala 19 tisíc dolárov. V tej dobe SoftBank za 3,3 miliardy dolárov kupovala newyorskú investičnú firmu Fortress Investment a práve jej šéf, pre bitcoin zapálený Peter Briger, zrejme patril k tým, ktorí Sonovi investíciu odporučili.

Šéf spoločnosti SoftBank svoje bitcoiny predával začiatkom roku 2018, kedy sa kurz prepadal. Teraz sa Bitcoin predáva zhruba za 5600 dolárov.

​Na rozdiel od osobnej straty Masajošiho Sona jeho firma SoftBank, ktorá sa venuje investíciám prevažne do technologických firiem, na bitcoine zarobila.

Fortress Investment pod vedením Petra Brigera investovala do bitcoinu v roku 2013, kedy kryptomena bola len okrajovou technológií. V čase dokončenia akvizície mali zdedené - a tiež predané - Bitcoiny hodnotu okolo 200 miliónov dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.